Každý děláme chyby. Z těch se ovšem můžeme poučit a posunout dále. Správný leader by měl být k chybám dokonce benevolentní a vytvořit ve své organizaci vřelé prostředí plné důvěry. Pokud někomu nějakou chybu vytýká, měl by k zaměstnancům přistupovat individuálně a citlivě, aby bylo jasné, že veškeré vyčítání není vůči jejich osobě, nýbrž proti problému, který by v závislosti na chybě mohl nastat.
Chybu si je třeba prožít, ale zároveň je velmi důležitá opora, která pomůže získat nad situací lepší kontrolu a nadhled. Sami leadeři by se měli naučit chybu přiznat a sdílet ji s ostatními, protože nikdo není neomylný. Samozřejmě existují i chyby, které není možné přejít. Například podvody, lži… Proto je důležité právě individuální řešení, ale vždy je dobré si pamatovat: Tvrdý na problém, měkký na lidi! Potřebujeme odlišit problém od člověka. Pokud problém nastane, řešíme opravdu pouze situaci, nebo k tomu přikládáme hodnoty i na základě toho, kdo to způsobil?
Od 90. let se jako jeden z prvních v českém a slovenském prostředí věnuje kognitivně behaviorální psychologii, kterou úspěšně propojuje s businessovým prostředím. Je to zkušený lektor, kouč a významný odborník v oblasti řízení lidských zdrojů, ale také úspěšný manažer. František Hroník založil vlastní vzdělávací společnost MotivP a byl dvakrát finalistou v soutěži Manažer roku (2008, 2012). V současnosti je jednou z největších osobností v oblasti psychologie práce v České republice i na Slovensku. Díky jeho progresivnímu přístupu ke vzdělávání také poprvé představil v českém a slovenském prostředí psychodiagnostiku online.
Firma Thermo Fisher Scientific, ve které je Petr Střelec jednatelem, je jednou z největších světových firem zabývajících se výrobou mikroskopů. Tento obor má v Brně hlubokou tradici a společnost Thermo Fisher ji již přes více než 70 let rozvíjí. Tato společnost zaměstnává jedny z nejlepších odborníků na fyziku, elektroniku, software, mechanickou konstrukci i logistiku, proto je důležité umět s takovými lidmi komunikovat. Výroba jednoho špičkového mikroskopu může zabrat i několik měsíců a v průběhu toho se může vyskytnou řada problémů, které však člověk musí vyřešit, aby nakonec dospěl ke zdárnému konci. Jak se takové problémy řeší v Thermo Fisher Scientific? Jak dokážou být tvrdí na problém, ale měkký na lidi?
Spoluzakladatel a majitel firmy Poradca podnikateľa Juraj Málik je všestranný a velmi aktivní člověk – podnikatel, mecenáš, podporovatel sportu a umění. Za sebou zanechává spousty inspirativních výsledků. Kde na to bere již 30 let motivaci a energii? “Verím, že sme obdarení, a to každý z nás, aby sme ľudí, blízkych alebo svet urobili šťastnými. Verím, že to je možné aj zdanlivo drobnými činmi. Každý môže darovať úsmev, pochvalu, humor, priazeň či dotyk. A verte, že tieto veci tvoria šťastie viac ako auto, chata alebo „hodiny s vodotryskom“. Pochopil som – a som preto šťastný – ako vzniká radosť a šťastie,” říká Málik Své vnímání světa a zkušenosti nyní bude sdílet i mimo stránky jeho autorských knih, které má na kontě hned dvě. Přijďte si poslechnout jejich přednášku na téma Tvrdý na problém, měkký na lidi na náš bratislavský MotivP Business Brunch.
Naším VIP hostem na Business Brunchi v Praze - tvrdý na problém měkký na lidi bude Prezidentka Business & Professional Women CR, z.s. a zakladatelka konference Equal Pay Day ČR Lenka Šťastná. Po mnoha letech praxe na manažerských pozicích v bankovnictví a v orgánech velkých společností má spoustu životních zkušeností jak s problémy, tak i lidmi. I přesto, že se již přes deset let věnuje kontroverznímu tématu platové nerovnosti mezi pohlavími, umí tuto problematiku komunikovat elegantně a hlavně nekonfliktně. Spolu s Františkem Hroníkem se na pražském termínu podělí o umění zvládání komunikace právě v nám nekomfortních situacích. Téma tvrdý na problém, měkký na lidi je mezi manažery nejoblíbenějším tématem školení. Není to pouze o komunikaci, ale o celkovém přístupu k dané problematice.